Hamilelere Konbin Önerileri

Mart 12, 2017

                                        
    Bu aralar hamileler ile ilgili konulara çok fazla değindiğimin farkındayım, kızlar ne yapayım hamile olunca aklım hep o konularda:) Bir de üzerine etrafımda buram buram demode kokan hamile kadınlar görünce, yazasım geldi. Sanırsın ki bazı hamileler kendilerini yaşından büyük göstermek için çaba harcıyor, tamam anacığım haklısınız siz hamilesiniz,vücudunuz iki can taşıyor ve yorgun hissediyorsunuz ama ne olur kendinizi bırakmayın. Yeme içmelere kendinizi kaptırıp üzerine de kilo alıp nineler gibi giyinmeyin.
     Ben hamile kadınların giyindiği bazı konbinlere tahammül edemiyorum. Görünce biri beni çimdikliyor gibi tüylerim diken diken oluyor. Mesela hamileyken giyilen önünde yumurtadan civciv çıkan ya da değişik, hamile olduğunuzu belli edecek baskılı ve üzerinize yapışan tshirtler ya da tunikler. Neden kuzum bunları giyiniyorsunuz? Tamam çok sevimli oluyorsunuz giyinince ama lütfen gece yatarken pijama niyetine giyinin bu tarz üstleri. Bir diğer yanlış konbin ise dapdar ve dizin biraz üzerinde biten elbiseler. Bu tarz elbiseler sizi olduğunuzdan kısa ve kilolu gösterir bunun yerine dizin hemen altında biten üzerinize yapışan bir elbise giyinmeniz. Buna ek olarak kesinlikle üzerinize kalçalarınızı örtecek şekilde yere kadar uzun ya da elbisenizin uzunluğunda bir ceket almalısınız. Gelelim içten karın bölmesi olan hamile pantolonlarına, neden şu hamile pantolonlarının bacak boyunu değişik bir kalıpta yaptıklarını anlamıyorum. Hamileyken en son giyineceğim 2. şey şu hamile pantolonları sanırım. Tamam rahatlığına bir sözüm yok ama gerçekten  çok demode duruyor. Hamileyken illa ki kot giyinmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine özellikle bedeninize uygun deri tayt olabilir yada siyah şık streç yani esnek bir pantolon alıp bunun üzerine kalçalarınızı örtecek şekilde bol üstler, gömlekler tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde A form dediğimiz üst taraftan aşağıya doğru bollaşan mini elbiseler tercih edebilirsiniz. Ben hamilelik dönemlerimde yüksek bel boru paça ve İspanyol paça pantolonları çok sık kullanıyorum. Tabi ki bunun üzerine muhakkak bol karnıma yapışmayan üstler giyiniyorum.
    Aslında anlatmaya çalıştığım hamile olduğunuz için karnınızı tamamen ortaya sermek zorunda olmamanız, dikkati vücudunuzun diğer yerlerine de verirseniz çok daha güzel durur. Örneğin büyük küpeler takabilirsiniz, ya da şık fularlar takabilirsiniz, ya da omuzları açıkta kalan bol üstler tercih edebilirsiniz. Şimdi sizler için örnek görseller paylaşmak istiyorum. Bence kadınlar her anlarında bakımlı olmalılardır ve vücutlarına göre giyinmelilerdir. Her zaman kendinizi sevmeniz dileğiyle. Sevgiler:)

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevap bırakın