Kilo Vermenizi Hızlandıracak Denediğim 5 Bitki Çayı

Ekim 21, 2017

 

  Sabah her zaman ki gibi bitki çayımı içerken, neden kullandığım ve faydasını çok gördüğüm bitki çaylarını sizlerle paylaşmadığımı düşündüm. Ben tüm uyguladığım ve yararını gördüğüm şeyleri okuyucularımla paylaşmaktan büyük keyif alıyorum. Neden almayayım ki, paylaşmak güzeldir. Neyse balık burcu olduğum için illa ki duygusallık katacağım, asıl konuya geleyim. Benim kullandığım bir çok bitki çayı var ama bunlardan özellikle 5 tanesini çok seviyorum ve bunlar zayıflamama büyük ölçüde yardımcı çaylar. Bitki çayı içmeyi seviyorsanız eğer, size tavsiyem sürekli aynı bitki çayını içmemeniz. Dönüşümlü olarak, farklı farklı bitki çaylarını deneyin ki vücudunuz bağışıklık kazanmasın. Şimdi gelelim benim en sevdiğim ve zayıflamama büyük oranda yardımcı olan çaylara.

1.ROOİBOS ÇAYI (ROYBOS)

   Aslında bu çayı keşfetmemin sebebi, evdeki yardımcımın Tanzania’ lı olması. Alışverişe gittiğimde bu çayı üzerinde Afrika çayı yazdığı için yardımcıma aldım. Seveceğini düşündüm, kendisi bu çayın bana faydalarından bahsetti ve bende kullanmaya başladım. Gerçekten tadı müthiş, vanilya aroması var içinde içerken mayhoş bir tadı var, ben kuşburnuna benzettim tadını. Bitki çayı sevmeyenlerin bile rahatlıkla içebileceği bir çay bence. Kısaca roybos çayını anlatmak istiyorum. Güney Afrika’ da ki kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde ediliyor. Aspalathin adı verilen güçlü bir flavonoid(antioksidan) içeriyor. Açlık ve yağ depolanmasına neden olan stres hormonlarının seviyelerini düşürdüğü için daha az yağ depolamanızı sağlar. Ben çok faydasını gördüm, kesinlikle deneyin derim.

2.İSVEÇ ŞURUBU BİTKİLERİ  ÇAYI

   Bu çayı yeni kullanmaya başladım. Markette görür görmez hemen sepete attım çünkü ben Ali’ yi doğurduktan sonra organik ürünler satan bir marketten İsveç şurubu almıştım. Ve doğum kilolarımdan kurtulmamda çok yardımcı oldu. Diğer adı İsveç İksiri olan bu şurup gerçekten mucize gibi bir içecek. Tabi tek faydası zayıflamaya yardımcı olması değil. Eğer merak ediyorsanız, internet aracılığıyla İsveç şurubunun faydalarına bakabilirsiniz. Bu yüzden bu şurubun bitki çayını gözüm kapalı tavsiye ediyorum.

3.OOLONG ÇAYI

   Bu çayı da Rooibos çayı gibi diğer yardımcım için almıştım. Oda Vietnam’lı olduğu için sevebileceğini düşünmüştüm. Oda görünce çok sevindi ve severek tüketmeye başladı. Baktım ki oldukça fit ve cildi bebek gibi. Daha sonra düşündüm ve kendi kendime dedim ki ‘Çiğdem bu Asya’lıların bir bildiği var sanırım.’ ve başladım içmeye tadı güzel ve içtikten sonra vücudunuzun rahatladığını hissediyorsunuz. Bu çay yeşil çay benzeri bir çay, Çince ‘de siyah ejderha adı verilen bu çay kilo vermenize yardımcı oluyor ve metabolizmanızı hızlandırıyor. Ben evimden kesinlikle eksik etmiyorum, size de tavsiye ediyorum.

4.YEŞİL ÇAY

   Bu çayı bilmeyeniniz yoktur tabi o yüzden anlatmama gerek yok. Yeşil çay kateşin içerdiği için antioksidan bakımından zengin böylece yağ yakımını da hızlandırıyor. Zaten çoğunuzun tükettiği bir çay olduğunu düşünüyorum. Eğer daha önce içmediyseniz mutlaka tavsiye ediyorum.

5.BEYAZ ÇAY

   Son olarak Beyaz çaydan bahsetmek istiyorum. Bu çayı diyetisyenimin tavsiyesiyle kullandım. Sonuçlarından da oldukça memnun kaldım. En zengin antioksidan kaynağına sahip olan bu çay yağ yakmanızı hızlandırıyor. Bu çayı da kesinlikle tavsiye ediyorum.

 Dipnot: Tabi ki sadece bu çayları tüketerek zayıflayamazsınız, bunlar sadece zayıflamanıza yardımcı olur. Eğer sağlıklı beslenmeye geçerseniz ve biraz da hareket halinde olursanız, çok hızlı şekilde faydalarını görebilirsiniz. Dediğim gibi bu çayları dönüşümlü kullanın ki, bağışıklık kazanmayın. Hepinizin sağlıklı beslenmeye geçmesi dileğiyle, sevgiler.:)

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevap bırakın