21 Günlük Şekersiz Detox Diyeti

Ocak 11, 2018

Kızlar hazır olun şimdi anlatacaklarım eminim ki ilginizi çekecek. Kadınların ortak derdi olan kilo sorunu, başımızın tatlı belası olmaktan bir türlü çıkamıyor. Tatlı demişken, sizin de benim gibi sürekli canınız tatlı bir şeyler yemek mi istiyor? O zaman doğru yerdesiniz. Buyurun sizi şöyle alalım.:)

Ben hamilelik dönemlerim de sürekli diyetisyene gittim. Son hamileliğimde Kıbrıs’da bir diyetisyenle tanıştım ve hayatımda ilk kez online danışanlık aldım. Diyetisyenimin adı Ayşe Hacıarif. Hamilelik dönemimde Ayşe sayesinde daha çok bilinçli beslendim ve çok kilo almadan bu dönemi atlattım. Ayşe ile tanışma imkanımız hiç olmadı. Fakat o kadar çok ilgili bir online hizmet veriyor ki, sanki onu tanıyor gibi hissettirdi bana. Aralık ayında da Ayşe Hacıarif ve Emine Uluçay’ın beraber 21 Günlük Şekersiz Detoks programı hazırladıklarını duyunca hemen ben de başlamak istedim. Son zamanlarda yemeklerden hemen sonra tatlı bir şeyler yemek istiyordum ve bununla baş edememeye başladığım için acilen böyle bir programa başlamak istedim. 21 gün boyunca hayatınızdan şekeri çıkarıyorsunuz. Şeker derken işlenmiş tüm şekerleri, sadece beyaz şeker değil, paket ürünlerin içine konulan şekerlerde dahil. Bu yüzden paket ürün alırken mutlaka içeriğini okuyarak almanız gerekiyor. İçerik okumayı beceremediğimizde de whatsapp grubundan etiketin resmini çekip yolladığımızda çok yardımcı oldular. Ayşe ve Emine o kadar profesyonel aynı zamanda ilgili ve sıcak kanlı oldukları için birebir whatsapp grubundaki herkes ile tek tek ilgilendiler.  Hatta her öğünümüzün resmini çekip birbirimizle paylaşıyorduk, böylece öğünlerimiz tek tek kontrol ediliyordu. İlk olarak bana bu şekersiz detox programı neler kazandırdı? Ben toplamda 2kg verdim. İşin ilginç yanı 5-6 kilo vermiş gibi göründüm. Yıllardır sağlıklı beslenme adına yaptığım yöntemlerde hiç bu kadar, özellikle karın bölgesinden incelmemiştim. Önceleri tatlı krizlerimle baş edemiyordum, şekersiz diye aldığım paket ürünlerinden çok fazla tüketiyordum. Bu programla beraber; İlk olarak, canım tatlı bir şeyler yemek istediğinde bununla baş etmeyi öğrendim. Vücuduma hangi besinlerin iyi gelmediğini öğrenmiş oldum. Paket ürünlerini alırken etiket ve içerik okuma alışkanlığı edindim. Hatta paket ürünlerini hiç almamaya bile başladım. En önemlisi sevgili Ayşe ve Emine’ nin sürekli hatırlatması ile önceleri 1 lt suyu bile içemezken, günde 3 lt  su içmeyi başardım. Böylece baş belam olan selülitlerimden de kurtulmuş oldum. Bu program ile gerçekten yeme alışkanlıklarım ve şeker yeme isteğim tamamen değişti. Ayşe ve Emine, ilginiz için, verdiğiniz pozitif enerji için, gruptaki arkadaşlarımın teşviği için çok teşekkür ediyorum. Bu arada detox bitsin tatlı yiyeceğim diyordum, şuan canım hiç tatlı istemiyor.:)

Evet kızlar daha öncede dediğim gibi ben denemediğim, tecrübe etmediğim hiç bir konuya web sitemde yer vermiyorum. Eğer siz de 21 günlük şekersiz detox programına katılmak isterseniz, Ayşe ve Emine’nin ortak olarak kurdukları @thecyprea instagram hesaplarından detaylı bilgi alabilirsiniz. Konuya daha hakim olmanız için, kendilerinin hazırladığı bazı görselleri sizinle paylaşarak yazıma son veriyorum. Herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum. 🙂

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevap bırakın