Frozen Yogurt

Mayıs 3, 2018
  • Yaz geldi, fakat kış kilolarından bir türlü kurtulamadınız mı? Bunun üzerine bir de canınız sürekli tatlı bir şeyler yemek mi istiyor? Benim her zaman canım tatlı yemek istediği için sizi çok iyi anlıyorum. Gerçi ben bu isteğimin önüne sağlıklı tatlı tarifleri yaparak geçiyorum. Geçenlerde yine tatlı yeme arzusuyla yanıp tutuşurken, Girne’de Yogholate adında bir mekandan dondurulmuş yoğurt aldım. Allah’ım böyle bir tat yok. Dondurma aşığı olarak, dondurma mı? dondurulmuş yoğurt mu? diye sorsalar hiç düşünmeden dondurulmuş yoğurt derim. İçinde işlenmiş şeker ya da herhangi bir katkı maddesi olmadığı için ve daha az kalorili olduğu için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Tabi bu güzel lezzetin tadını alan ben kollarımı sıvadım ve neden bu harika lezzeti evde yapıp çoluk çocuk yemiyoruz deyip, dondurulmuş yoğurt yaptım. Benim gibi sağlıklı beslenmeye gönül verenler için hemen paylaşmam gerektiğini düşündüm. Yapımı çok kolay. Bence, hemen deneyin ve ikindi ara öğününe yetiştirin.

Malzemeler;

*2 kaşık süzme yoğurt

*1 avuç dondurulmuş meyve (kırmızı meyveler, şeftali, muz,mango, ananas… hangi meyveyi isterseniz, önceden derin donduruda dondurun.)

*1 tatlı kaşığı bal

*1 yemek kaşığı limon suyu

Malzemelerin hepsini blendırdan geçirin. İsterseniz üzerine 3 yarım ceviz ya da 6 adet badem/fındık ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun.:)

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevap bırakın