Kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı?

Ağustos 28, 2018

Kıvırcık saçlıların düz saçlı, düz saçlı olanların ise kıvırcık saçlı olmak istediği gerçeğini düşünürsek, kadınların kendilerinde olmayanı daha çok sevdiği sonucunu çıkarabilir miyiz acaba? Bence tam olarak çıkarabiliriz.:) Ben de kıvırcık saç isteyen bir düz saçlı olarak, sizlere kıvırcık saçınızı nasıl hizaya getirebileceğiniz ve kontrolü nasıl elinize alacağınız konusunda bazı tüyolar istiyorum.

Kıvırcık saçlar düz saçlara göre daha kuru ve daha kırılgan özelliğe sahip olduğu için, daha fazla ilgi ve özen isteyen bir saç tipidir. İlk olarak saçı tarama şekliniz, şampuanınızı kullanma ve  saçı kurutma yönteminiz çok büyük bir öneme sahip. Peki kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı?;

  1. Saçınıza uygun olan ürünleri almanız ilk yapmanız gereken şey. Kıvırcık saçlara uygun şampuan, krem ve banyo sonrası serumları saçınızın yatıştıracak ve kabarmasını önleyecektir.
  2. Peki şampuandan sonra krem kullanırken, kremi komple tüm saçınıza mı sürüyorsunuz? Bu kıvırcık saçlar için yanlış bir yöntem. Bunun yerine saçınızı 2 ya da 3 parçaya ayırıp, elinizi tarak gibi kullanarak kremi saçınıza parça parça yedirmeniz gerekiyor.
  3. Banyodan çıktıktan sonra, saçınızdaki fazla suyu çok sıkmadan, nazikçe havlu yardımıyla alın. Daha sonra başka bir kuru havluyu saçınızın ıslaklığı geçene kadar başınıza sarın ve bekletin. Islak saçınızı fön makinası ile ısıya maruz bırakmak daha çok yıpranmasını sağlar. Bu yüzden zamanınız varsa mutlaka havlu yardımıyla kendi kendine kurumasını bekleyin. Eğer bunun için çok fazla vaktiniz yoksa, fön makinasını düşük ısı seviyesinde çalıştırarak saçınızı kurutabilirsiniz.
  4. Saçınızı kurutmadan önce, kalın dişli tarak yardımı ile tarayın ya da elinizle buklelerinize şekil verin. Saçınız kuru bir yapıya sahip olduğundan dolayı nemlendirmek için mutlaka bakım yağı sürün.
  5. Kıvırcık saçlarınızı katlı kestirerek daha düzgün ve kabarık olmayan bir görünüm elde edebilirsin.
  6. Saçınızın elektiriklenmemesi, daha sağlıklı ve bakımlı görünmesi için bazı saç ürünleri kullanmanızı tavsiye ediyorum. Birkaç tane ürün önermem gerekirse;

*Bumble and Bumble Bb Curl Anti-Humidity-Gel Oil,

*Davines Love Curl Enhancing Conditioner,

*John Frieda Frizz Ease Curl Reviver Mousse,

*Kerastase Discipline Keratine Thermique

Son olarak, kıvırcık saçlarınızı sevin. Yukarıda bahsettiğim yöntemleri mutlaka uygulayın ve muhteşem buklelere sahip olun.

 

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevap bırakın