Kirpik Lifting Hakkında Herşey

Ekim 22, 2018

Beni takip edenler, uzun zamandır ipek kirpik kullandığımı iyi bilirler. İpek kirpik gerçekten günün kurtarıcı parçası olabiliyor. Makyaj yapmasanız bile sadece bir allık ve ruj ile çok hoş görünebilirsiniz. Fakat ipek kirpiğin şöyle bir dezavantajı var ki, o da kendi kirpiklerinizi dökmesi ve inceltmesi. Tam da bu noktada kuaförüm bana kirpik lifting uygulamasından bahsetti. Yıllar önce kirpik perması yaptırmıştım ve hiç memnun kalmamıştım, kirpik lifting’i onun gibi bir uygulama sandım ve emin olamadım. Kıbrıs’ın en iyi make up artistti olan Kryolan Girne’nin aynı zamanda işletmecisi çok değerli Naciye Vurulmaz, kesinlikle öyle bir işlem olmadığını, uygulama yöntemlerinin farklı olduğunu ve kirpiklerimin kısa sürede toparlanacağını, hatta uygulamadan hemen sonra etkisini göreceğimi söyleyince, hiç düşünmeden yaptırmaya karar verdim. Sizler için  make up artist Naciye Vurulmaz ile detaylı bir röportaj yaptık, hemen röportaja geçmeye ne dersiniz!

-İlk olarak kirpik lifting nedir? 

Kirpik liftingi, kirpiklerin belirli bir süre içinde daha hacimli, daha kıvrık ve daha dolgun görünmesini sağlayan bir kalıcı makyaj yöntemidir. Bu uygulama, kirpik permasında kullanılan bigudi ile sarma işlemi yerine daha farklı bir yöntem kullanılarak kirpiklerin kıvrılmasını sağlıyor. Bu yöntem keratin bakımı olarak da biliniyor ve kirpik köklerine uygulanarak yapılıyor. Genellikle seyrek ve hacimsiz görünen kirpiklerin formunu değiştirmek için, kirpikleri düz veya şekilsiz olanlar için kesinlikle son derece kurtarıcı bir uygulamadır.

-Bize kısaca uygulama aşamasından bahsedebilir misiniz?

Kirpik lifting uygulaması yaklaşık olarak 45 ile 60 dk arasında süren bir uygulamadır. Kirpik çizgisine ‘Patch’ adı verdiğimiz silikon bir ped yapıştırılıyor. Daha sonra kirpikler tek tek geriye doğru taranıyor. İlk aşamada jel bir solüsyon sürülüyor ve 15-20 dk kadar bekletiliyor. İkinci aşamada kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülüyor ve tekrar 15-20 dk bekletiliyor. Tabi bekleme süresi boyunca gözlerinizi açık tutabiliyorsunuz. En son aşamada ise kirpiklere keratin ve renk veren bir solüsyon sürerek uygulamayı tamamlamış oluyoruz.

-Bu uygulamanın gözlere herhangi bir zararı var mıdır? Hamile ya da emziren anneler de yaptırabilirler mi?

Uygulamada kullanılan malzemeler göz sağlığı açısından uygundur ve bu yüzden gözlerinize hiçbir zararı yoktur. Ayrıca hamile ya da emziren anneler için kesinlikle hiçbir zararı yoktur. Gönül rahatlığıyla yaptırabilirler.

-Uygulamadan sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Uygulamadan sonra yağ bazlı makyaj temizleme sularını ya da mendillerini kullanmaktan kaçınmanızı öneririm.

-Kirpik lifting uygulamasının kalıcılığı ne kadar? 

İlk seanstan 15 gün sonra 2. seansı yapıyoruz. Kalıcılık süresi 4 ile 8 hafta arasındadır.

-Peki, kirpik lifting yaptırmak isteyenler için fiyat bilgisi verebilir misiniz?

Normal de bu işlemin fiyatı 180 tl’dir. Fakat Kryolan Girne güzellik salonumuzda 31 Ekim tarihine kadar kirpik lifting uygulaması 120 tl olacaktır. Herkesi bekliyoruz.

Naciye hanıma benimle bu güzel röportajı yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Kızlar ben yaptırıp beğenmediğim hiç bir uygulamayı asla önermiyorum. Şimdiye kadar yaptırdığım ve en memnun kaldığım uygulama bu oldu. Özellikle rimel sürdüğüm zaman takma kirpik gibi görünüyor. Bence kampanyadan mutlaka yararlanın ve bu fırsatı kaçırmayın. Sevgiler:)

    

Bunları da beğenebilirsin

Yorum Yok

Cevap bırakın